Procedúry

MEDIC FOOT

Na Vašom zdraví záleží a preto predstavujeme "NOVINKU" v salóne Vivien od nás pre vás... MEDIC FOOT!

Máte po každodennej práci bolesti nôh, hlavy či chrbtice? Trápi vás tŕpnutie prstov, pocit studených nôh, či celková necitlivosť? Už naše babičky tvrdili, že "od nôh idú všetky choroby". Nájdite riešenie v našom výnimočnom masážnom prístroji na chodidlá, ktorý pracuje na princípe reflexnej masáži a lymfomasáže, vďaka ktorým dochádza k maximálnemu prekrveniu nervových zakončení. Kombinácia nastaviteľných programov, intenzít a výhrevu uľaví od bolesti zaručene každému, či už ide o diabetikov alebo o ľudí s náročnou stojatou prácou

Masážny prístroj MedicFoot je vhodný pre efektívnu masáž chodidiel a spodnú časť nôh. Prístroj má tri prednastavené masážne funkcie a 3 stupne intenzity – umožní tak správny výber pre každého používateľa. Špecialitou je potom veľmi príjemné, takmer až povznášajúce hnetenie spodnej časti chodidiel. To všetko blahodarne pôsobí na telo a duševnú pohodu. Ďalšou výhodou je v neposlednej rade ešte jemné infračervené vyhrievanie pôsobiace pozitívne na stav metabolizmu a imunity.

Príď a vyskúšaj BEZPLATNE náš nový unikátny medicínsky masážny prístroj "MedicFoot", ktorý je vyrobený pre náročné požiadavky švajčiarského trhu.

MEDIC FOOT Prešov
Reflexológia chodidiel Prešov

Reflexológia chodidiel - od nás pre vás

Prostredníctvom masírovania reflexných plôch sa pôsobí na pohybový aparát, vnútorné orgány, žľazy z vnútornou sekréciou, jednoducho na každú časť ľudského tela. Týmto sa znova nastoľuje stratená telesná aj duševná rovnováha, posilňuje sa imunitný, tráviaci, vylučovací, dýchací, nervový a lymfatický systém.

Tlakom a masírovaním reflexných plôch na chodidlách je možné zlepšiť celkovú látkovú výmenu, ovplyvniť bolesť chrbta a chrbtice, urýchliť hojenie po úraze alebo operatívnom zásahu a predchádzať vzniku rakovinotvorných buniek. Inými slovami, telo sa stáva odolnejšie, vyrovnanejšie a po masáži má človek pocit ľahkých nôh. Masáž založená na pôsobení na tzv. reflexné plôšky, ktoré sa nachádzajú nielen na chodidlách, ale aj na priehlavkovej časti chodila a v okolí členkov.

Tlačením a trením bodov na chodidle je možné veľmi spoľahlivo nájsť problémové miesta na ľudskom tele, pretože reflexné body na šľapaji chodidla pri stlačení reagujú bolestivo a tak prezrádzajú postihnuté svaly, kĺby alebo vnútorné orgány. Z týchto dôvodov sa metóda reflexnej masáže chodidiel celkom spoľahlivo dá využívať aj pri diagnostike postačujúcej najmä pre terapiu. Reflexnou terapiou možno pôsobenie nasmerovať presne na patričný orgán. Tlakom na danú plochu alebo bod sa prenáša signál na príslušný orgán. Účinok sa dostavuje okamžite, čo má veľký význam pri bolestiach alebo akútnych problémoch.

Reflexná terapia využíva tlak a masáž reflexných zón a plôch prevažne na chodidlách nôh, kde je zobrazená presná mapa celého nášho tela, ktoré je možno použiť k uvoľneniu a harmonizácii nášho organizmu.

Reflexné plochy sú tvarovo veľmi podobné príslušnému orgánu, predstavujú rozmery až niekoľkých štvorcových centimetrov a dajú sa celkom veľmi ľahko určiť. Reflexné zóny sa využívajú nielen pri terapii, ale tiež pri určovaní diagnostiky.

Účinok reflexnej masáže býva okamžitý, čo má obrovský význam pri bolestiach, akútnych problémoch a pri prvej pomoci. Reflexológia je vždy dostupná, nenáročná a väčšinou i príjemná. Reflexná terapia je metódou prevencie, svojpomoci a pomocnou pri inej terapii.

Kinesiotaping Prešov

Kinesiotaping

Kinesiotaping je terapeutická technika, při ktorej sa na pokožku aplikujú elastické pásky, ktoré pomáhajú podporiť svalovú funkciu, znížiť bolesť, zlepšiť cirkuláciu krvi a lymfy a podporovať hojenie poranení. Táto metóda využíva špeciálne pružné pásky, ktoré sú navrhnuté tak, aby imitovali pohyby kože a svalov. Kinesiotaping môže byť využívaný ako súčasť rehabilitačného procesu alebo ako preventívne opatrenie pri športových aktivitách.

Maderoterapia

Nezdravé životné návyky, nekvalitné stravovanie a nedostatočný pohyb spôsobujú únavu lymfatického systému, kvôli čomu toxické látky zostávajú v našom tele a vytvárajú tukové vrstvy podobajúce sa pomarančovej kôre – celulitídu. V boji proti tomuto kozmetickému strašiakovi je stimulovanie lymfatického systému mimoriadne dôležité. A práve na jeho rozpohybovanie je ako stvorená maderotarapia. Prispieva k odstráneniu celulitídy, relaxácii, naštartovaniu lymfatického systému a celkovej detoxikácii organizmu.

Drevené nástroje, tzv. valčeky, používané v maderoterapii, sú určené na prispôsobenie sa rôznym častiam tela. Výhodou použitia špeciálne tvarovaných drevených prvkov je umožňovanie intenzívneho tlaku na fybróznu celulitídu a odstraňovanie tukových usadenín, spolu s ďalšími toxínmi.

Maderoterapia Prešov
Lymfodrenáž a 3D protiterapia Prešov

Lymfodrenáž a 3D protiterapia

Cieľom metódy je podpora detoxikácie organizmu, sformovanie postavy a zredukovanie tuku, najmä obvodov v problémových partiách tela ako sú stehná, zadok, boky, brucho, bochníčky na chrbte či zadnú časť paží, a to až o niekoľko centimetrov počas kompletnej kúry.

Lymfodrenáže pôsobia na lymfatický systém, ktorý je tvorený lymfatickými cievami a uzlinami. V tomto systéme koluje miazga tzv. lymfa, ktorá vzniká z medzibunkovej tekutiny. Funkciou tohto systému je filtrácia a detoxikácia. Pokiaľ je z nejakého dôvodu tento systém narušený, dochádza k tvorbe lymfodémov, ktoré je nutné liečiť, dochádza k usadzovaniu prebytkov vody, tukov a odpadových látok bunkového metabolizmu v medzibunkových priestoroch. Vzniká efekt tzv. pomarančovej kože - celulitída (nevzhľadné hrbolčeky).

Cieľom je zlepšiť prúdenie toku lymfy (nesúce nahromadené odpadové látky) a uľahčiť jej odtok cez centrálne uzliny do cievneho systému a krvného riečišťa a následne prostredníctvom moču z tela von.

Veľmi dôležité pri lymfodrenáži je dodržiavanie pitného režimu.
Presoterapia a lymfodrenáž odstraňujú:
 • opuchnutie členkov po nadmernej záťaži dolných končatín
 • opuchy v bruchu, často prisudzované otylosti
 • opuchy očných viečok a tváre
 • potláča sklon k infekčným chorobám z oslabenia imunitného systému
 • migrény, bolesti hlavy
 • bolesti chrbtice, svalov, bolesti po športových výkonoch
 • akné, suchú pleť, rozšírené žilky
 • celulitídu, kŕčové žily, napätie a kŕče v končatinách
 • poruchu látkovej výmeny v kĺboch - artrózu, dnu
 • choroby spojené s krvným obehom
 • príznaky starnutia, slabosti, únavu, nespavosť
Podporujú:
 • správnu činnosť čriev, pôsobí proti zápche
 • zaisťuje pružnú kožu a zdravšie telo
Kontraindikácie:
 • všetky zhubné ochorenia (len s predpisom lekára)
 • akútne bakteriálne a vírusové ochorenia
 • hnisavé rany
 • teplota
 • akútna astma
 • akútny infarkt miokardu
 • bolestivé brucho neznámeho pôvodu
 • bolesti neznámeho pôvodu
 • opuchy tváre obličkového pôvodu
 • akútny zápal obličiek
Hodnotenia zákazníkov
Overený zákazník 5.0 / 5

Úžasná masáž, pán masér si dal veľmi záležať a dobre poradil.

Bibiana 5.0 / 5

Personál navodil veľmi príjemnú komornú atmosféru, veľmi som si oddýchla, sviečky, príjemná hudba, tlmené svetlo, príjemné vystupovanie a výborná kvalitná masáž. Ďakujem.

Barbara 5.0 / 5

Nadštandardné služby, milí personál, veľmi pekné prostredie a skvelá masáž. Vrelo odporúčam a určite sa vrátim.

Ocenenia
Ocenenie Orly
Zlatá firma
Partneri
UpBenefia
Zľavomat
Napíšte nám
SalonVivien.eu © 2024
Created by TomixDesign